שלום אורח
 
התחבר
 
נא להמתין...
כאן תמצאו הנחיות לשימוש ביחידות ההוראה בהכנת השיעורים לתלמידים בכתה.
דרוג  (0)
ויקרא כתה ד' (יחידת הוראה)
צוות כתיבה
החל מתשע"ה יילמד חומש ויקרא בכתות ד'. לעזרת המורים אנו מעמידים תכנים.....
צפיות: 119
|
דרוג  (0)
צוות כתיבה
מטרתה של יחידת הנושא הזו - 'קום והתהלך', היא לחבר בין התלמידים הלומדים את התנ"ך ובין הארץ עליה הם יושבים. החיבור יכול וצריך לבוא לידי ביטוי לאורך כל שנות הלימוד, אולם יחידה זו אינה עוסקת ברצף של פסוקים או פרקים אלא מאפשרת לטעום מדרך לימוד שונה המשלבת את הכתוב עם המפגש בשטח: הנופים, הגיאורפיה והטופוגרפיה של הארץ, הממצאים הארכיאלוגיים והכתובות שנמצאו.
צפיות: 2724
|
דרוג  (0)
צוות כתיבה
בהקדמה לספר במדבר נדון במבנה החומש, בתובנות מרכזיות שעולות מלימודו, ובהבדלים בין חומש במדבר לחומשים אחרים. יחידה זו כתובה עבור המורים, ניתן להביא את עקרי הדברים במהלך לימוד הספר על פי שיקול דעתו של המורה. בהקדמה נעסוק במבנה הספר וברעיונות המרכזיים השזורים בו ותכנים אלו עשויים לחזק את הלימוד הפרטני לאורך השנה, בבחינת: כלל ופרט וכלל.
צפיות: 4700
|
דרוג  (0)
עזרא מעודכן תשע"ה (יחידת הוראה)
צוות כתיבה
ספרי עזרא ונחמיה הם מן הספרים האחרונים של התנ"ך, למן סוף ימיה החשוכים של גלות בבל ועד לסוף ימי התנ"ך. הספרים עוסקים בשיבת ציון מבבל, ובאתגרים שעמדו בפני שבי ציון בבואם לבנות את ירושלים ואת בית המקדש השני. שיבת ציון ובניית הבית השני עוררו ציפיות גבוהות כיאה לימי גאולה, אך אנו למדים כי אתגרים רבים עמדו בפנים העולים ומנהיגי הדור נדרשים לפעול על מנת לתקן את המצב הרוחני המדיני והפיזי של העם השב לארצו במקביל לבניית הבית השני.
צפיות: 8682
|
דרוג  (0)
יונה פרקים א-ב תשעד (יחידת הוראה)
צוות כתיבה
ספר יונה אחד מספרי תרי עשר הנביאים, המתמודד עם שליחותו של הנביא ועם השאלה האם נביא יכול להתנגד לשליחות. בספר מתוארת תשובתם של יושבי נינוה, עיר הבירה האשורית, ואנו קוראים בו בתפילת מנחה של יום הכיפורים. ללימוד ספר יונה כולו יוקדשו חמשה שיעורים, ליחידה זו מוקדשים שני שיעורים
צפיות: 7323
|
דרוג  (0)
 
האתר פותח על ידי מטח – המרכז לטכנולוגיה חינוכית
לצפייה תקינה באתר תוכלו לעיין ברשימת דפדפנים נתמכים ותוספים נדרשים