שלום אורח
 
התחבר
 
נא להמתין...
כאן תמצאו הנחיות לשימוש ביחידות ההוראה בהכנת השיעורים לתלמידים בכתה.
דרוג  (0)
עזרא מעודכן תשע"ה (יחידת הוראה)
צוות כתיבה
ספרי עזרא ונחמיה הם מן הספרים האחרונים של התנ"ך, למן סוף ימיה החשוכים של גלות בבל ועד לסוף ימי התנ"ך. הספרים עוסקים בשיבת ציון מבבל, ובאתגרים שעמדו בפני שבי ציון בבואם לבנות את ירושלים ואת בית המקדש השני. שיבת ציון ובניית הבית השני עוררו ציפיות גבוהות כיאה לימי גאולה, אך אנו למדים כי אתגרים רבים עמדו בפנים העולים ומנהיגי הדור נדרשים לפעול על מנת לתקן את המצב הרוחני המדיני והפיזי של העם השב לארצו במקביל לבניית הבית השני.
צפיות: 8564
|
דרוג  (0)
צוות כתיבה
בכתות ז' נלמד חומש בראשית ברמת בקיאות. כאן תמצאו מספר הנחיות המלוות את ההוראה ברמת בקיאות.
צפיות: 397
|
דרוג  (0)
צוות כתיבה
מטרתה של יחידת הנושא הזו - 'קום והתהלך', היא לחבר בין התלמידים הלומדים את התנ"ך ובין הארץ עליה הם יושבים. החיבור יכול וצריך לבוא לידי ביטוי לאורך כל שנות הלימוד, אולם יחידה זו אינה עוסקת ברצף של פסוקים או פרקים אלא מאפשרת לטעום מדרך לימוד שונה המשלבת את הכתוב עם המפגש בשטח: הנופים, הגיאורפיה והטופוגרפיה של הארץ, הממצאים הארכיאלוגיים והכתובות שנמצאו.
צפיות: 2655
|
דרוג  (0)
יונה פרקים א-ב תשעד (יחידת הוראה)
צוות כתיבה
ספר יונה אחד מספרי תרי עשר הנביאים, המתמודד עם שליחותו של הנביא ועם השאלה האם נביא יכול להתנגד לשליחות. בספר מתוארת תשובתם של יושבי נינוה, עיר הבירה האשורית, ואנו קוראים בו בתפילת מנחה של יום הכיפורים. ללימוד ספר יונה כולו יוקדשו חמשה שיעורים, ליחידה זו מוקדשים שני שיעורים
צפיות: 7014
|
דרוג  (0)
ויקרא (יחידת הוראה)
צוות כתיבה
מורי כתות ח' ט' מלמדים השנה (תשעד) את ספר ויקרא. יחידה זו כוללת תכנים ורעיונות להוראת פרקי החומש על פי תכנית הלימודים החדשה. כל התכנים והרעיונות העולים ביחידה זו הם הצעות ואינם חומרים מחייבים. כל מורה יפעיל את שיקול דעתו ויבחר כיצד ללמד את החומש.
צפיות: 6499
|
דרוג  (0)
 
האתר פותח על ידי מטח – המרכז לטכנולוגיה חינוכית
לצפייה תקינה באתר תוכלו לעיין ברשימת דפדפנים נתמכים ותוספים נדרשים